PAŹ
15

Darmowe oprogramowanie telemedyczne dla POZ od Medfile® i haloDoctor.pl

Darmowe oprogramowanie telemedyczne dla POZ od Medfile® i haloDoctor.pl

Medfile® wyciąga rękę do polskiej publicznej służby zdrowia oferując za darmo oprogramowanie telemedyczne dla POZ.
Wszystkie placówki POZ mogą korzystać przez rok za darmo z oprogramowania telemedycznego naszej firmy. NEW!

Medfile® to kompleksowe oprogramowanie do zarządzania placówką medyczną, posiadające również moduł telemedycyny. Z oprogramowania korzysta już ponad 10 tys. lekarzy i specjalistów.

Dla wszystkich POZ przygotowalismy specjalną ofertę darmowego oprogramowania telemedycznego:

  • Moduł rezerwacji wizyt online na konkretna godzinę (z poziomu www dla pacjenta)
  • Moduł wideo / czat - realizacja teleporady z lekarzem
  • e-Recepty i eZLa (ezwolnienia) trafiają prosto do pacjenta
  • Kompleksowy EDM do prowadzenia dokumentacji pacjenta
  • Bez czekania, bez kolejek, bez wychodzenia z domu.

W dobie pandemii nastąpiło gwałtowne przyspieszenie cyfryzacji polskiej służby zdrowia. Telewizyty z dnia na dzień stały się codziennością. Jak potwierdza CEO Medfile S.A. Rafał Piszczek, polska służba zdrowia nie była na to gotowa. Nie miała odpowiednich narzędzi do przeprowadzania wysokiej jakości telewizyt. Teraz ma się to zmienić. Medfile® zapewnia rok darmowego dostępu do swojego oprogramowania, dzięki czemu chce pomóc lekarzom i pacjentom korzystającym z ich usług w ramach NFZ.

Obecnie mianem “telewizyty” określane są często działania, które nie zadowalają ani pacjentów, ani lekarzy. Bywa bowiem, że pacjent albo próbuje dodzwonić się do poradni wykonując kilkadziesiąt telefonow albo musi fizycznie udać się do przychodni w celu ustalenia terminu, otrzymuje tą drogą numer do lekarza, nie ma możliwości przesłania dokumentacji medycznej lub zdjęcia chorego miejsca lekarzowi. Teleporada ogranicza się do rozmowy telefonicznej, bez możliwości zobaczenia pacjenta przynajmniej na kanale wideo. Zwrotnie pacjent nie otrzymuje e-Recepty kanałem SMS czy mailem, tylko tą receptę lub skierowanie musi fizycznie odebrać w poradni.

Jak powinna wyglądać porada telemedyczna?

  • Wysokiej jakości telewizyta to usługa w 100% online. Pacjent ma możliwość zarejestrowania się online na stronie internetowej poradni u wybranego lekarza bez wychodzenia z domu, a sama wizyta odbywa się za pośrednictwem wideoczatu, czatu lub rozmowy telefonicznej o umówionej godzinie.
  • Pacjent może przed wizytą wgrać np. wyniki badań do systemu, gdzie lekarz ma możliwość ich analizy przed lub w trakcie teleporady.
  • Lekarz na zakończenie telewizyty ma możliwość wystawienia e-Recepty czy e-Zwolnienia lub innego dokumentu dla pacjenta i udostępnienia go w wideoczacie w trakcie telewizyty. Czterocyfrowy kod do e-Recepty przychodzi na telefon pacjenta, z którym może udać się do apteki (w połączeniu z numerem Pesel jest podstawą do zakupu leku).
  • Co istotne, w trakcie telewizyty lekarz i pacjent mogą się “zobaczyć” w specjalnym “wirtualnym pokoju” (wideo) dedykowanym dla każdej wizyty.

Telewizyta nie zastąpi oczywiście w 100% tradycyjnej wizyty lekarskiej, rozwiązuje jednak około połowy bieżących problemów pacjenta. W trakcie teleporady lekarz może zdecydować o konieczności fizycznej wizyty pacjenta w placówce.

 

telemedycyna

 

Medfile® wspiera zarówno lekarza jak i pacjenta

 

Medfile® pozwala skupić się na zdrowiu pacjenta i komforcie lekarza. Dla pacjenta to przede wszystkim wysokiej jakości telewizyta: rejestracja online, wizyta poprzez wideoczat, czat bądź telefon, wgrywanie dokumentacji przez Internet, możliwość otrzymania e-Recepty czy e-Zwolnienia.

 

Medfile® wspiera lekarza w codziennej pracy, odciąża go od zbędnej papierologii i daje mu większy komfort pracy. Skraca się też czas pracy lekarza - oprogramowanie pomaga w przyjazny dla użytkownika sposób zarządzać dokumentacją medyczną czy rozliczeniami, dzięki czemu wzrasta tym samym jakość obsługi pacjenta. Medfile® zawiera m.in. kreator e-Recept, jest zintegrowany z bazą leków, schorzeń i chorób (ICD-10) oraz procedur medycznych (ICD-9), zapewnia też najwyższy poziom bezpieczeństwa elektronicznej bazy danych zgodny z RODO.

 

Cyfryzacja polskiej służby zdrowia

 

Polska służba zdrowia już od pewnego czasu zmierza w kierunku cyfryzacji i digitalizacji. Ministerstwo Zdrowia, oprócz funkcjonujących obecnie e-Recept i e-Zwolnień, chce w ramach reformy wprowadzić kompleksowo w życie projekt e-Zdrowie - centralizację wszystkich zbiorów danych pacjentów, gdzie po numerze PESEL lekarz będzie miał wgląd we wszystkie informacje o pacjencie. Rafał Piszczek szacuje, że Polska będzie gotowa na uruchomienie projektu e-Zdrowie za około 5-10 lat.

 

Medfile® chce być częścią tej drogi. Być pomostem między starym a nowym. Chcemy dać gotowy do użytku produkt i w tym samym dołożyć swoją cegiełkę w walce z pandemią i spowodowanymi nią ograniczeniami w kontakcie na linii pacjent-lekarz. Zależy nam na wykorzystaniu tego trudnego czasu nie tylko do refleksji na temat tego, co możemy zrobić w przyszłości lepiej, ale przede wszystkim do działania tu i teraz” - zapewnia Rafał Piszczek.

 

 

 

Przypominamy, że w lipcu 2020 r. Ringier Axel Springer Polska został partnerem strategicznym platformy telemedycznej HaloDoctor.pl, stworzonej przez Biostat Sp. z o.o., w celu upowszechnienia dostępu do usług lekarskich online. Dzięki temu portal Medonet.pl i pozostałe serwisy należące do RASP zacieśniły współpracę z platformą haloDoctor.pl w zakresie usług telemedycznych i edukacji medycznej. Moduły Medfile dostarczane są także do oprogramowania ZnanyLekarz.

Zobacz także: haloDoctor - aktywuj usługi i zacznij konsultować pacjentów online, wystawiaj e-Recepty, e-Skierowania i e-Zwolnienia.

Darmowy dostęp do Medfile® z modułem telemedycznym to szansa dla POZ na bardziej wygodny kontakt z pacjentem

 

Cyfryzacja publicznej służby zdrowia jest obecnie w toku. Pandemia skutecznie przyczyniła się do przyspieszenia tego procesu i pokazała też, czego brakowało placówkom POZ - przygotowania do sytuacji kryzysowej. Moduł telemedyczny Medfile® to narzędzie, które powinno stać się atrybutem w pracy każdego lekarza pierwszego kontaktu w dobie dynamicznego rozwoju pandemii.

 

Dzięki darmowemu rocznemu dostępowi do oprogramowania Medfile® chcemy, by polska służba zdrowia weszła na nowy poziom usług telemedycznych. Dajemy za darmo bezpieczne narządzie pracy lekarzom, a pacjentom możliwość wygodnego korzystania z publicznej opieki zdrowotnej, bez wychodzenia z domu.

Twórcą rozwiązania jest Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat Sp. z o.o.
Szczegółowa specyfikacja oprogramowania telemedycznego znajduje się pod linkiem: telemedycyna dla POZ.