STY
20

Podsumowanie 2021 roku

Podsumowanie 2021 roku

 

Więcej zrealizowanych projektów badawczych, nowi partnerzy,
długoterminowe kontrakty.

 

check W 2021 roku Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat jako jednostka CRO rozwinęło współpracę z Agencją Badań Medycznych.
check Długoletnią współpracę z Biostat kontynuują i pogłębiają firmy farmaceutyczne ze światowej czołówki: Pfizer, Exeltis, Servier, Astra Zeneca, Celon Pharma, Chiesi, Egis, Polpharma, Takeda Polska, a także większość polskich uczelni wyższych.
check Ponad 50 tysięcy pacjentów odwiedza codziennie platformę telemedyczną haloDoctor.pl.
check O jedną trzecią zwiększyła się liczba badań zrealizowanych na panelu Badanie Opinii.
check Rośnie liczba cytowań raportów badawczych BioStat w mediach ogólnokrajowych, regionalnych i lokalnych.
check Z wielkim zainteresowaniem naukowców spotkały się szkolenia z zakresu statystyki medycznej. Kursy i warsztaty online będą kontynuowane i rozwijane.

 

 

Kolejny pandemiczny rok za nami. Mimo to BioStat® rozwijał potencjał badawczy, umocnił się wśród liderów na rynku polskim, a także rozpoczął ekspansję na rynki zagraniczne. Niezmiennie stawialiśmy na jakość i zadowolenie Klientów, co od lat owocuje coraz rozleglejszą siecią relacji biznesowych.

 

Wzrosła liczba cytowań i artykułów prasowych, w których wykorzystywano wyniki badań prowadzonych w Centrum Badawczo-Rozwojowym BioStat. Wyraźnie częściej po dane badawcze BioStat sięgały media tradycyjne (prasa, radio i telewizja) oraz publikujące online, takie jak: medonet.pl, wp.pl, portal.abczdrowie.pl, interia.pl, finanse.gazetaprawna.pl, polityka.pl, sląskibiznes.pl, Rybnik.com.pl. Przyczyniliśmy się także do powstania publikacji, które ukazały się na łamach renomowanych czasopism naukowych.

 

 

Utrzymaliśmy status CBR znajdując się w gronie 54 Centrów Badawczo-Rozwojowych w Polsce, obok takich marek jak AstraZeneca czy MSD. Zbudowaliśmy długofalowe partnerstwo z największymi koncernami farmaceutycznymi. Dostarczyliśmy wielu rozwiązań technologicznych niezbędnych do obsługi badań klinicznych zwłaszcza na rynku rodzimym.

 

Odpowiedzieliśmy na ogromne zainteresowanie tematyką szkoleń w zakresie statystyki medycznej inicjując cykl warsztatów i szkoleń dedykowanych środowisku farmaceutycznemu i medycznemu. Uruchomiliśmy także kursy online poświęcone statystyce stosowanej w badaniach klinicznych.

 

Nie możemy zapomnieć o rosnącym sukcesie platformy telemedycznej haloDoctor i elektronicznej dokumentacji medycznej Medfile. Cieszy nas fakt, że do obsługi pacjentów wybrało je już ponad 6 tysięcy specjalistów w Polsce, a platforma odwiedzana jest codziennie przez ponad 50 tysięcy pacjentów.

 

 

W nieprzewidywalnych czasach pandemii, w BioStat® jeszcze bardziej doceniliśmy ogromną wartość i siłę jaka tkwi w zgranym zespole, który stale się powiększa o zdolnych i wykwalifikowanych pracowników. Staliśmy się szczególnym miejscem zatrudnienia na mapie Polski. Dołączyło do nas wiele utalentowanych osób, których kompetencje bez wątpienia podniosły wartość Biostat®.

 

Znaczącym osiągnięciem roku 2021 jest ogromy rozwój BioStat® jako jednostki CRO (ang. Clinical Research Organization). Wspieraliśmy i wspieramy nadal kolejne projekty z zakresu niekomercyjnych badań klinicznych finansowanych przez Agencję Badań Medycznych, przyczyniając się tym samym do postępu polskiej nauki w dziedzinie medycyny. Kontrakty w zakresie obsługi badań klinicznych zawarte z datą realizacji nawet do 2027 roku to gwarancja stabilnej pozycji Biostat® z szeroko rysującymi się perspektywami na przyszłość. Wierzymy, że nasze zaangażowanie oraz pasja z jaką realizujemy projekty przyczyni się do odkrycia innowacyjnych terapii oraz pozwoli stawić czoło chorobom z jakimi zmaga się współczesna medycyna.

 

Zaufały nam kolejne firmy farmaceutyczne i uczelnie medyczne w tym m.in.: Pfizer, Exeltis, Servier, Interspectrum/Beamed, Collegium Medicum Uniwersytet Jagielloński, Instytut Transfuzjologii i Hematologii, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Opolu, Narodowy Instytut Onkologii, Wojskowy Instytut Medyczny.

 

 

O 30 procent zwiększyła się liczba badań zrealizowanych na panelu Badanie Opinii. Z dostępu do opinii ponad stu tysięcy użytkowników zarejestrowanych na autorskim panelu korzystają zarówno wiodące polskie uczelnie, jak i coraz szersze grono firm i przedsiębiorców, którzy wykorzystują wyniki badań rynkowych w rozwoju biznesowym swoich przedsięwzięć.

 

Podwoiła się liczba uczelni, dla których realizujemy testy kompetencji studentów. Korzystając z wygodnych narzędzi, polskie uczelnie wyższe uzyskują informację o rozwoju studentów i skuteczności programów kształcenia. Współpracujemy już ze zdecydowaną większością uczelni wyższych w Polsce.

 

Rozwijana od lat współpraca z instytucjami publicznymi obejmuje analitykę i badania społeczne, a także obszary komunikacji, w tym wykorzystującej narzędzia informatyczne (ICT). W ubiegłym roku zrealizowano kilkadziesiąt wspólnych projektów w tym zakresie.

 

Kończąc rok 2021 z poczuciem ogromnej dumy i satysfakcji, chcielibyśmy podziękować naszym Współpracownikom, Klientom i Partnerom Biznesowym za zaufanie, wspólne stawianie czoła trudnościom projektowym, komfortowe warunki współpracy, lojalność. To właśnie uznanie Klientów dla naszej pracy motywuje nas najbardziej do działania i sprawia, że chcemy robić więcej i lepiej. Szczególne podziękowania kierujemy dla: Astra Zeneca, Celon Pharma, Chiesi, Egis, Polpharma, Takeda Polska, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Uniwersytet Medyczny w Toruniu, Gdański Uniwersytet Medyczny. Liczymy na rozwijanie współpracy i mamy nadzieję, że ten nadchodzący rok będzie dla nas wszystkich czasem samorealizacji i oraz nowych, wspólnych przedsięwzięć.

 

Jednym z najważniejszych celów na rok 2022 jest zdecydowane rozszerzenie działalności BioStat® o rynki zagraniczne, komercjalizacja oprogramowania do zarządzania dokumentacją w badaniach klinicznych, popularyzacja wiedzy statystycznej co umożliwi zbudowanie międzynarodowej rozpoznawalności naszej firmy oraz utrzymanie tempa rozwoju na wysokim poziomie pozwalającego na realizację kolejnych projektów.