LUT
26

Ewa Tkocz-Piszczek Człowiekiem Roku Rybnik.com.pl 2020

Ewa Tkocz-Piszczek Człowiekiem Roku Rybnik.com.pl 2020

“Trzeba pamiętać, że to nie jest sukces jednej osoby. Za moim sukcesem i tą nagrodą stoją przede wszystkim ludzie pracujący w naszych firmach” - podkreśliła Ewa Tkocz-Piszczek, laureatka statuetki Człowieka Roku Rybnik.com.pl 2020 w kategorii Biznes, współzałożycielka i członek zarządu Biostat sp. z o.o. i Medfile S.A.

 

Człowiek Roku 2020 Biostat

 

Człowiek Roku w kategorii Biznes

 

24 lutego 2021 w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbyła się gala Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2020. Wśród laureatów tej nagrody znalazła się Ewa Tkocz-Piszczek - współzałożycielka i wiceprezes zarządu BioStat® sp. z o.o. oraz Medfile S.A.

 

Statuetkę Człowieka Roku w kategorii Biznes wręczył zeszłoroczny laureat w tej kategorii Tomasz Trepka. Laureatka dostała również voucher o wartości 5 000 zł na montaż instalacji fotowoltaicznej od rybnickiej firmy Słońce+.

 

Do kategorii Biznes nominowani byli również: Dawid Bochat (Nordbike Sp. z o.o), Radosław Koziołek (Emerald Developer S.C. i Watercut R.G. KOZIOŁEK),  Łukasz Szymała (ECO-SOLUTION) oraz Wiktor Weremiuk (Przekludzki). Ponadto, każdy nominowany w tej kategorii otrzymał certyfikat nagrody “Firma w blasku efektów”, przyznawany przez Fundację Przedsiębiorczy Polacy.

 

To był sukces całego zespołu

 

Rok 2020 był rokiem trudnym i stanowił wyzwanie dla wielu biznesów w Polsce. Ciężka praca zarówno Biostat jak i Medfile przyniosła spektakularne efekty. Biostat odnotował 55-procentowy wzrost przychodów w 2020 roku.

 

Warte podkreślenia jest zaangażowanie firmy w walkę z pandemią. Spółka Biostat współpracuje z firmą Biomed Lublin i zarządza badaniami klinicznymi dotyczącymi polskiego leku na COVID-19, pozyskiwanego z osocza ozdrowieńców. Dzięki zaangażowaniu Ewy Tkocz-Piszczek udało się wyposażyć Oddział Pediatryczny WSS nr 3 w Rybniku w aparat do szybkiej analizy laboratoryjnej, dzięki któremu będzie można wykrywać m.in. zakażenie koronawirusem.

 

Człowiek Roku 2020 Biostat

 

“Jestem niezmiernie szczęśliwa, że mogę tu stać i trzymać tę piękną statuetkę. Dziękuję za wyróżnienie. Dziękuję, że dostrzegliście nie tylko moją pracę, ale pracę całego naszego zespołu. Trzeba pamiętać, że to nie jest sukces jednej osoby. Za moim sukcesem i tą nagrodą stoją przede wszystkim ludzie pracujący w naszych firmach - w firmie Biostat i w firmie Medfile. Są to naukowcy, specjaliści, ludzie zaangażowani, ludzie wkładający swoje serce i pasję w to, żeby nasze firmy mogły się rozwijać i odnosić sukcesy” - podkreśliła Ewa Tkocz-Piszczek podczas rybnickiej gali.

 

Na sukces firmy Medfile S.A. wpłynęło uruchomienie platformy telemedycznej haloDoctor i powiązanie jej z Medfile EDM - oprogramowaniem gabinetowym. Obecnie z Medfile® korzysta już ponad 13 tysięcy lekarzy w Polsce, a w połączeniu z platformą haloDoctor oprogramowanie gabinetowe Medfile EDM umożliwiło zrealizowanie ponad 6 mln wizyt lekarskich w 2020 roku.

 

Miesięcznie z porad za pośrednictwem Medfile/haloDoctor korzysta około 300 tysięcy pacjentów. Roczna wartość wizyt lekarskich przekroczyła kwotę 200 mln złotych. Bardzo ważnym momentem dla platformy haloDoctor było nawiązanie strategicznego partnerstwa z Ringier Axel Springer Polska w celu upowszechnienia usług medycznych online.

 

“Chciałabym podkreślić tutaj zaangażowanie dwóch szczególnych osób z naszego zespołu. Pierwszą osobą jest to pomysłodawca i twórca Medfile EDM i haloDoctor.pl - czyli Szymon Błąkała. Dziękuję Szymonie, ta nagroda też jest twoja. A druga osoba to jest Prezes Medfile i Biostat - Rafał Piszczek. Osoba z którą prawie 17 lat temu stworzyliśmy markę Biostat i nawet nie marzyliśmy o tym, że będziemy mogli tak się rozwijać, otrzymywać nagrody i odnosić sukcesy. Rafale, dziękuję, że mogę z Tobą współpracować. Jest to dla mnie zaszczyt, że jestem twoim współpracownikiem, żoną i mamą Marty” - dodała Ewa Tkocz-Piszczek podczas podziękowań.

 

Człowiek Roku 2020 Biostat

 

Biostat atrakcyjnym miejscem pracy

 

Wraz z sukcesami biznesowymi w 2020 roku zarówno Biostat jak i Medfile cały czas powiększa zespół. Dzięki pozycji lidera w branży telemedycznej gwarantujemy stabilność zatrudnienia i ciekawe projekty. Wciąż rekrutujemy nowe osoby do naszych spółek i mamy ogromne plany na 2021 rok i kolejne lata. Aktualnie prowadzimy rekrutację w obszarach takich jak IT, statystyka i marketing. Wszystkie oferty pracy znajdują się w zakładce Kariera.

 

Człowiek Roku 2020 Biostat

 

Człowiek Roku 2020 Biostat

 

Człowiek Roku 2020 Biostat

 

Człowiek Roku 2020 Biostat

 

Człowiek Roku 2020 Biostat