e-Recepta

e-Recepta. Recepta online

e-Recepta to elektroniczna wersja tradycyjnej recepty papierowej, która w sposób bezpieczny oraz wygodny umożliwia wykupienie w aptece zaleconych przez specjalistę leków. Największą zaletą elektronicznej recepty jest możliwość otrzymania jej bez stawiania się w stacjonarnym gabinecie lekarskim – e-Receptę można otrzymać bez wychodzenia z domu, w trakcie konsultacji online za pośrednictwem platformy haloDoctor.
 

Dzięki e-receptom pacjent nie musi oczekiwać w długich kolejkach, próbować wielokrotnie dodzwonić się do rejestracji lub martwić się z powodu nieczytelnej lub zagubionej recepty. Platforma haloDoctor pozwala na umówienie eWizyty z dowolnym lekarzem w dogodnym terminie za pomocą rejestracji online. Po skończonej eWizycie pacjent może uzyskać e-Receptę na potrzebne leki. E-Receptę pacjent otrzymuje w formie 4-cyfrowego kodu za pomocą wiadomości SMS lub email, który wystarczy podać w aptece razem z numerem PESEL. 4-cyfrowy kod jest wysyłany w trakcie wizyty lub do kilku minut po jej zakończeniu. Receptę można zrealizować w każdej aptece na terenie Polski. Recepta online z konsultacją lekarską na halodoctor już w 5 minut.
 

Aby otrzymać e-Receptę należy zarejestrować się na konsultację online poprzez stronę haloDoctor.pl. Po wybraniu jednego z dostępnych specjalistów i godziny konsultacji należy  opisać swoje dolegliwości. Lekarz zapozna się z wprowadzonym opisem jeszcze przed konsultacją. Jeżeli pacjent potrzebuje recepty na leki przyjmowane stale, należy poinformować o tym lekarza oraz w razie potrzeby przedstawić dokumentację, która zawiera informację o dotychczasowym leczeniu. Podczas konsultacji lekarz przeprowadza wywiad medyczny w celu poznania historii choroby pacjenta, a jeżeli pacjent posiada dokumentację dotyczącą przyjmowania stałych leków, konieczne jest jej przedstawienie podczas konsultacji.
 

Rozmowa z lekarzem odbywa się za pośrednictwem wirtualnego gabinetu, do którego link jest wysyłany w wiadomości email lub SMS. O odpowiedniej godzinie należy otworzyć wskazany link w celu odbycia eWizyty. Podczas konsultacji online pacjent może również przesłać swoją dokumentację medyczną w formie załącznika.
 

Najczęściej zadawane pytania:

Na jakie leki mogę otrzymać eReceptę za pomocą platformy haloDoctor?

Lekarze udzielający konsultacji przez platformę haloDoctor mogą wystawić e-Receptę na dowolny istniejący lek. Należy jednak pamiętać, że każda e-Recepta jest dokumentem wystawianym tylko w uzasadnionych przypadkach.

Ile kosztuje konsultacja z wystawieniem e-Recepty?

Ceny konsultacji zaczynają się od 49 zł. W haloDoctor to lekarze decydują o koszcie usługi, dlatego ceny pomiędzy poszczególnymi specjalistami mogą się różnić.

W jaki sposób odbywa się płatność za konsultację lekarską z wystawieniem e-Recepty?

Za konsultacje lekarskie realizowane przez platformę haloDoctor dokonuje się płatności w formie przedpłaty PayU.

 

Jakie są najważniejsze zalety e-Recepty?

- e-Receptę można otrzymać bez konieczności wychodzenia z domu, dzięki skorzystaniu z konsultacji online,

- brak ryzyka, że otrzymana recepta będzie nieczytelna lub zostanie przez nas zgubiona – w celu realizacji eRecepty wystarczy podać 4-cyfrowy kod oraz numer PESEL,

- rejestracja na konsultację odbywa się online, dzięki czemu pacjent nie traci czasu na dojazd do placówki lub wielokrotne próby kontaktu telefonicznego z rejestracją.

Jakie są korzyści dla lekarza?

- efektywne wykorzystanie czasu pracy, bez niepotrzebnych luk pomiędzy pacjentami,

- większa liczba wizyt, a tym samym wzrost przychodów,

- możliwość konsultowania pacjentów z dowolnego miejsca, wystarczy dostęp do Internetu,

- dostęp do pacjentów z całej Polski,

- dowolność w kontakcie z pacjentem: wideo, chat lub telefon.


Platforma haloDoctor oferuje możliwość konsultacji w lekarzem w ciągu całego tygodnia przez całą dobę. Każdy lekarz posiada ustalony swój indywidualny grafik godzin w ciągu całego dnia. Harmonogram z dostępnymi godzinami jest widoczny zawsze po otworzeniu wizytówki lekarza na stronie.

E-recepta online to propozycja dla wszystkich osób, które szukają wygodnego i bezpiecznego sposobu na zamówienie recepty bez wychodzenia z domu. Z usług platformy haloDoctor mogą korzystać zarówno pacjenci przyjmujący regularnie określone leki, ale też osoby, które jednorazowo potrzebują wskazanego leku ze względu na pogorszenie się stanu zdrowia.


 

Zadzwoń do nas Napisz