LIS
20

haloDoctor w Forbes - wywiad z Rafałem Piszczkiem

haloDoctor w Forbes - wywiad z Rafałem Piszczkiem

Rewolucyjna platforma haloDoctor przyciągnęła uwagę dziennikarzy miesięcznika „Forbes”. W numerze listopadowym (11/2020) o wygodnym sposobie na szybki kontakt z lekarzem specjalistą pisze Magdalena Lemańska.

 

„Platforma ruszyła na początku 2020 roku i jest pierwszym marketplace’em dla lekarzy, którzy chcą udzielać teleporad lub umożliwić pacjentom zapisywanie się na wizyty za pośrednictwem internetu” – czytamy w najnowszym wydaniu miesięcznika „Forbes”. Pionierski projekt doskonale wpasował się w ogólnoświatowy trend cyfryzacji w medycynie oraz w obszarze badań klinicznych. HaloDoctor wystartowało w pierwszych miesiącach 2020 roku, a pandemia wyraźnie przyspieszyła proces rozwoju telemedycyny.

„Oczywiście telemedycyna nie zastąpi badania fizykalnego, ale z analiz wynika, że jeszcze przed wybuchem pandemii około połowy spotkań z lekarzami realizowanych w Polsce można było z powodzeniem zastąpić telemedycyną” – podkreśla w cytowanym artykule Rafał Piszczek, prezes BioStat. Spółka przygotowuje zresztą kolejne rozwiązania dla branży, „której cyfrowy rozwój wciąż pozostawia wiele do życzenia” – jak pisze Autorka tekstu.

BioStat dostarcza bowiem lekarzom szeroki wachlarz pomocy, ułatwiających wykorzystywanie narzędzi cyfrowych w medycynie i poradnictwie na odległość. Z programu MedFile.pl dla gabinetów lekarskich korzysta już na platformie haloDoctor.pl 13 tysięcy lekarzy. To z kolei przekłada się na niemal 300 tysięcy wizyt lekarskich.

„Mamy też partnerów, którzy za naszym pośrednictwem oferują urządzenia telemedyczne i dostarczają je do domów pacjentów. Na przykład holtery, których pracę można potem na bieżąco monitorować dzięki wbudowanej w nie karcie SIM” – czytamy w artykule opublikowanym w magazynie „Forbes”.

 

Więcej na stronie Forbes oraz w wydaniu drukowanym.