Piąty rok z rzędu Minister Rozwoju i Technologii przyznał spółce Biostat status centrum badawczo-rozwojowego. A to oznacza, że jesteśmy w elitarnym gronie 59. przedsiębiorstw, które z powodzeniem łączą osiągnięcia naukowe z biznesem, przez co stanowią wsparcie techniczne i naukowe dla polskiej gospodarki.
Od 18 lat stawiamy na innowacje
Centrum badawczo-rozwojowe to podmiot, który w ramach swojej działalności prowadzi badania naukowe, a także wspiera badania i rozwój różnych technologii innych instytucji (uczelnie, instytuty) lub przedsiębiorstw. Minister Rozwoju i Technologii co roku weryfikuje sprawozdania działalności firm, które posiadają lub chcą posiadać status centrum badawczo-rozwojowego. Muszą one spełnić szereg wymagań wynikających z ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej.
21 sierpnia 2023 roku Minister Rozwoju i Technologii piąty rok z rzędu potwierdził status centrum badawczo-rozwojowego dla spółki Biostat. Aktualnie w tym elitarnym gronie znajduje się 59 polskich przedsiębiorstw (stan na sierpień 2023).
Co zdecydowało o tym, że Biostat po raz kolejny utrzymał status CBR-u?
Przede wszystkim ilość i jakość realizowanych przez nas innowacyjnych projektów badawczych, która rośnie z roku na rok. Od 18 lat konsekwentnie stawiamy na innowacje. Dzięki temu dziś jesteśmy postrzegani jako rzetelny i kompetentny partner dla firm i instytucji w takich obszarach jak: badania kliniczne, badania rynku, IT czy telemedycyna. A to wszystko podbudowane jest solidnymi podstawami ekonomicznymi i biznesowymi, o czym świadczy przyznany nam tytuł Diamenty Forbesa 2023 i wysokie miejsce w rankingu najdynamiczniej rozwijających się spółek - wylicza Rafał Piszczek – założyciel i prezes spółki Biostat.

Badania kliniczne
Biostat przez ostatnie lata wypracował sobie pozycję wiodącej firmy w branży badań klinicznych (CRO). Aktualnie CBR Biostat® bierze czynny udział w kilkudziesięciu badaniach klinicznych leków, wyrobów medycznych i terapii. Biostat jest partnerem zarówno globalnych firm farmaceutycznych, takich jak: Adamed, AstraZeneca, Celon Pharma, Chiesi, Egis, Exeltis, Novartis, Pfizer, Polpharma, Servier czy Takeda, jak i ośrodków akademickich oraz instytutów, wśród których możemy wymienić m.in. Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Jagielloński, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Górnośląskie Centrum Medyczne czy Instytut Hematologii i Transfuzjologii.
- W ciągu ostatnich 12 miesięcy podpisaliśmy umowy na realizację tak innowacyjnych projektów, jak na przykład badanie nowej terapii dla pacjentów z migotaniem przedsionków czy systemu do krioablacji – wylicza Edyta Klemba Pharma Division Director w Biostat®.

Biostat rozwija rynek telemedycyny w Polsce
W fazie dynamicznego rozwoju są stworzone przez Biostat, autorskie rozwiązania telemedyczne: aplikacja do obsługi elektronicznej dokumentacji medycznej Medfile oraz platforma HaloDoctor, gdzie pacjenci mogą realizować e-wizyty, otrzymywać e-recepty i e-zwolnienia lekarskie.
W 2022 roku oba projekty znalazły się na „Mapie innowacji w ochronie zdrowia” prowadzonej przez Ministerstwo Zdrowia.
- Jesteśmy w trakcie implementacji oprogramowania Medfile na rynek norweski. Naszym celem jest adaptacja tego oprogramowania na kolejne rynki Europy Zachodniej – tłumaczy Szymon Błąkała – R&D Director w Biostacie.

Badania rynku i marketingowe
Biostat realizuje w skali roku także kilkadziesiąt projektów badawczych w zakresie badań rynku, szeroko pojętych badań marketingowych czy badań satysfakcji pracowników. W ostatnich miesiącach zrealizowaliśmy projekty badawcze dla takich firm i instytucji, jak: Bank Gospodarstwa Krajowego, Centrum Nauki Kopernik, Port Czystej Energii, Meble Wójcik, Savicki 1976, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, TEB Akademia, Sedlak & Sedlak, Grant Thornton, PGNiG, Scanmed czy Politechnika Lubelska.
Dodajmy, że panel badawczy Biostatu Badanie-Opinii.pl liczy już ponad 200 tysięcy respondentów.
- Znaczącymi pozycjami w naszym portfelu zamówień są badania dla instytucji naukowych oraz dla firm z branży medycznej i farmaceutycznej. Obserwujemy również rosnące zainteresowanie badaniami satysfakcji pacjentów, pracowników i klientów – wylicza Bartosz Olcha – dyrektor ds. badań w Biostat®.
Biostat zatrudnia ekspertów
Założyciele Biostatu nie mają wątpliwości, że osiągnięcia i mocna pozycja rynkowa firmy, to efekt zaangażowania i fachowości zespołu.
- Sukces naszej firmy tworzą ludzie, którzy w niej pracują. Ciągły rozwój oraz wdrażane innowacje w Centrum Badawczo-Rozwojowym Biostat® są możliwe dzięki zespołowi wyjątkowych osób. Przez lata zbudowaliśmy silny „team” składający się z naukowców, managerów i ekspertów w swoich dziadzinach, ludzi o wyjątkowych kompetencjach, dla których wspólną misją jest rozwój marki Biostat – ocenia dr Ewa Tkocz-Piszczek – wiceprezes Biostatu.

Warto zaznaczyć, że w związku z rosnącą ilością realizowanych projektów, CBR Biostat® stale powiększa swój zespół specjalistów. W tej chwili trwają rekrutacje na stanowiska m.in. Developer PHP i specjalista ds. klienta biznesowego.