PAŹ
07

BioStat wchodzi na rynek estoński

BioStat wchodzi na rynek estoński

Biostat® dostarczy rozwiązań technologicznych niezbędnych do obsługi badań klinicznych na rynku estońskim w obszarze terapeutycznym onkologii.

Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat® rozpoczęło współpracę z estońskim producentem spektroskopów - firmą Interspectrum, która wspólnie z Medicīnas sabiedrība ARS i z pomocą naukowców z Uniwersytetu w Tartu opracowuje nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny sposób wykrywania raka piersi we wczesnym stadium. Projekt tego badania klinicznego finansowany jest przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem programu współpracy transgranicznej Estonia-Łotwa Interreg Estonia-Łotwa.

Intensyfikujemy ekspansję międzynarodową, budujemy swoją rozpoznawalność w Europie oraz wzbudzamy coraz większe zainteresowanie firm zagranicznych. Pracujemy obecnie intensywnie także nad wejściem na rynek skandynawski i rosyjski - komentuje Rafał Piszczek, CEO BioStat®.

Dla marki Biostat® szczególnie ważny jest fakt, że są to badania z zakresu nowoczesnej diagnostyki chorób onkologicznych. Biorąc pod uwagę trzy ostatnie dekady obserwuje się stały wzrost zachorowalności na nowotwory w Polsce, a według danych z WHO (ang. World Health Organization) choroby nowotworowe są jedną z głównych przyczyn zgonów na świecie.

Odczuwamy ogromną satysfakcję, iż wspieramy realizację badań klinicznych, które pomogą stawić czoło chorobom nowotworowym.