MAR
23

BioStat wsparciem w niekomercyjnych badaniach klinicznych

BioStat wsparciem w niekomercyjnych badaniach klinicznych

Jeszcze do niedawna niekomercyjne badania kliniczne stanowiły jedynie ułamek wszystkich rejestrowanych badań w Polsce. Perspektywa zmieniła się kiedy dedykowanym źródłem finansowania stały się środki z Agencji Badań Medycznych. BioStat wkroczył w Nowy Rok prężnie wspierając tego typu projekty. Do realizacji każdego badania przykładamy szczególną wagę, jednakże wspomagając niekomercyjne badania kliniczne odczuwamy dodatkowo satysfakcję, iż jesteśmy częścią procesu rozwoju polskiej nauki. Niekomercyjne badania kliniczne koncentrują się na poszerzeniu wiedzy na temat zarejestrowanych produktów leczniczych czy opracowaniu nowych metod terapeutycznych w oparciu o dostępne leki. Liczba badań inicjowanych przez Badaczy stale rośnie co napawa całą branżę dużym optymizmem. Efektywny dialog z jednostkami akademickimi oraz dynamika w działaniu procentuje kolejnymi kontraktami. Zajęcie uprzywilejowanej pozycji „o krok przed konkurencją” jest nie lada wyzwaniem dla każdej organizacji. Również dla Biostat®, dlatego stale szukamy nowych rozwiązań, przygotowując nowe pomysły biznesowe.

W ostatnim czasie Biostat® zaangażował się w kilka kolejnych niekomercyjnych badań klinicznych prowadzonych przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu,  Warszawski Uniwersytet Medyczny, Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie czy Gdański Uniwersytet Medyczny. Niebawem poinformujemy o kolejnych badaniach, które rysują się na horyzoncie biznesowym Biostat®.

Ogromną dumą napawa nas perspektywa budowy partnerstwa z największymi podmiotami akademickimi i naukowymi. Wierzymy, że udział BioStat w niekomercyjnych badaniach klinicznych to znaczące wsparcie w podwyższaniu rangi naukowej Polski w dziedzinie medycyny.

Zobacz także .