GRU
10

Lekarz rodzinny online w ramach NFZ dostępny za pośrednictwem haloDoctor

Lekarz rodzinny online w ramach NFZ dostępny za pośrednictwem haloDoctor

Za pośrednictwem platformy telemedycznej haloDoctor.pl można zmienić obecną placówkę POZ na taką, w której realizowane są nowoczesne teleporady.

 

Każda ubezpieczona osoba, dwa razy do roku może nieodpłatnie zmienić swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Od teraz na platformie haloDoctor.pl będzie można skontaktować się z lekarzem rodzinnym za darmo, w ramach NFZ. Trzeba jedynie wybrać taką placówkę POZ, która świadczy usługi telemedyczne.

 

Procedura jest bardzo prosta i można ją wykonać całkowicie online. Wystarczy wypełnić formularz elektroniczny dostępny na stronie, zadeklarować wybór POZ a haloDoctor.pl już przekaże dane wybranej placówce posiadającej kontrakt z NFZ. Gdy system wygeneruje deklarację wyboru placówki, wystarczy ją wypełnić i od razu można umówić się na darmową telewizytę z lekarzem rodzinnym.

 

Platforma haloDoctor.pl to obecnie najpopularniejszy wśród Polaków serwis telemedyczny, świadczący usługi najwyższej jakości. Dzięki opcji e-wizyty, pacjent może skontaktować się z lekarzem rodzinnym bez wychodzenia z domu i bez potrzeby dojazdu do przychodni. W ramach telewizyty może otrzymać e-Receptę, e-Zwolnienie i e-Skierowanie. Dzięki zmianie placówki POZ od teraz e-wizyta odbędzie się bez opłat. 

Zobacz także: Jesteś Lekarzem? Aktywuj swoje usługi w haloDoctor, konsultuj pacjentów online i wystawiaj e-Recepty, e-skierowania i inną dokumentację medyczną.

 

“Telemedycyna pomaga rozwiązywać podstawowe problemy zdrowotne pacjentów w szybki i bezpieczny sposób. Dzięki opcji e-wizyty w ramach NFZ teraz każdy Polak będzie mógł się przekonać, jak wygląda najwyższej jakości usługa telemedyczna. Chcemy tym samym odczarowywać mity, które narosły wokół tematu telemedycyny. Usługa ta nie ma na celu wyparcia tradycyjnej medycyny, nie zastąpi np. badania fizykalnego pacjenta. Jednak jest potrzebną opcją, szczególnie teraz w czasie pandemii, kiedy izolacja i zapewnienie bezpieczeństwa stały się priorytetowe w walce z koronawirusem” - podkreśla CEO BioStat Rafał Piszczek.

 

Więcej na temat zmiany lekarza POZ i usług telemedycznych można znaleźć w zakładce na stronie haloDoctor.pl.