KWI
24

Pierwszy projekt z COVID-19 w BioStat®. Badania Kliniczne

Pierwszy projekt z COVID-19 w BioStat®. Badania Kliniczne

Branża medyczno-farmaceutyczna na całym świecie intensyfikuje i łączy swoje wysiłki, aby jak najszybciej znaleźć i potwierdzić naukowo skuteczny sposób na walkę z koronawirusem SARS-CoV-2.

W Polsce także prowadzi się szeroko zakrojone działania. Ruszył finansowany przez Agencję Badań Medycznych, ogólnopolski program badania wpływu chlorochiny na zapobieganie lub zmniejszenie ciężkich powikłań płucnych w przebiegu zakażenia koronawirusem koordynowany przez Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (więcej o badaniu).

Dane statystyczne pokazują jak trudnym przeciwnikiem jest choroba COVID-19, dlatego tym bardziej czujemy się wyróżnieni, że Biostat® Centrum Badawczo-Rozwojowe został zaproszony do współpracy przy tym projekcie i możemy być jego częścią.

Jesteśmy dumni z faktu, że mamy w tym swój znaczący udział.

Poprzez wdrożenie innowacyjnych rozwiązań opartych o system eCRF.biz™ i współpracę z ludźmi nauki, w tempie błyskawicznym odpowiedzieliśmy na szereg wyzwań, które zostały przed nami postawione.

Zadbaliśmy o kompleksowe przygotowanie i integrację elektronicznej karty obserwacji z internetowym dzienniczkiem pacjenta, sprawny system randomizacji i mechanizm raportowania kontaktów telefonicznych ze specjalistami centrum telemedycznego. Wszystkie te komponenty pozwalają w praktyce wykonywać działania personelu medycznego na odległość. Ocena stanu zdrowia pacjentów za pośrednictwem rozwiązań telemedycznych, zwłaszcza w czasie pandemii, uzyskuje coraz więcej zwolenników i jej popularność stale rośnie.

W synergicznej kooperacji oraz wspieraniu najwyższej klasy naukowców upatrujemy szansę na tworzenie nowych innowacji technologicznych i telemedycznych, które pozwolą nam jeszcze lepiej służyć wszystkim interesariuszom badań klinicznych.

Na wyniki przedsięwzięcia przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale wierzymy, że zgromadzone dane pozwolą dość szybko wprowadzić lek do rutynowej praktyki klinicznej.

 

Badania kliniczne koronawirus