MAJ
09

Telemedycyna i EDM przyszłością Twojego gabinetu

Telemedycyna i EDM przyszłością Twojego gabinetu

Znajomość trendów panujących w ochronie zdrowia i potrzeby pacjentów wynikają z naszej bacznej analizy rynku zdrowia. Dzięki naszym badaniom, takim jak „Polak u lekarza” wiemy, czego oczekują polscy pacjenci i w jaki sposób przełożyć ich oczekiwania na usprawnianie systemów i aplikacji, jakie tworzymy dla środowiska lekarskiego i fizjoterapeutycznego. Nasze oprogramowanie do elektronicznej dokumentacji medycznej Medfile® łączy lekarzy i pacjentów, ponieważ dzięki znajomości potrzeb i oczekiwań obu grup implementujemy rozwiązania, które korzystnie wpływają na wzajemną współpracę.

Ustaliliśmy, że najczęściej Polacy uważają Internet za podstawowe źródło informacji, aczkolwiek na przestrzeni ostatniego roku ranga tego Internetu nieco spadła i wzrosła ranga źródła lekarzamówi Rafał Piszczek dla Polskiego Radia. Informacja ta zapoczątkowała nasze myślenie o rozwiązaniu, które pogodziłoby obie te kwestie, stąd pomysł MedCenter - telemedycyny w Medfile® i rozwoju oprogramowania oferującego więcej niż elektroniczną dokumentację medyczną.

 

Medfile® to między innymi:

- Bezpłatna promocja gabinetu/placówki poprzez stronę www na szablonie oferowanym przez Medfile® oraz katalog gabinety. Takie działanie podnosi widoczność w sieci i dzięki temu przyczynia się do zwiększenia ilości realizowanych wizyt, ponieważ pacjent może wyszukać interesującą go placówkę i zapisać się na wizytę w sposób tradycyjny lub elektroniczny;

- Rejestracja pacjentów online na stronie www gabinetu – formularz rejestracji dostępny 24/7, co znacznie odciąża recepcję oraz przyspiesza proces zapisu na wizytę;

- Elektroniczna dokumentacja medyczna – prowadzenie pełnej e-dokumentacji, recept, e-recept, e-zwolnień i wszelkich innych niezbędnych elementów związanych z procesem zdrowienia pacjenta. Kody ICF; ICD-10/ICD-9, bazy leków z codzienną aktualizacją, recepty (refundowane, nierefundowane, własne receptury), e-recepty, e-ZLA, e-WUŚ. Dedykowane karty dla dentystów i fizjoterapeutów.

Zobacz także: Jesteś Lekarzem? Konsultacje online w haloDoctor. Prowiadź konsultacje online i w łatwy sposób wystawiaj e-Recepty, e-Skierowania, e-Zwolnienia

- Wielofunkcyjny kalendarz zintegrowany jest z platformą ZnanyLekarz, Google Calendar oraz rejestracją pacjentów online Medfile®. Wizyty pojedyncze i konsultacje grupowe z automatyzacją zapisu na wizytę, kopiowaniem wizyt, tworzeniem wizyt powtarzalnych, możliwością dodawania przerwy pomiędzy wizytami, autopodpowiadaniem dostępnych godzin; dodawaniem wizyt w podziale na gabinety/lekarzy/usługi.

- Podpis pacjenta w formie elektronicznej formularzach przygotowanych przez specjalistów. Wysyłka na adres e-mail z zabezpieczeniem w formie tokena. Odpowiedzi pacjenta zapisywane są w jego kartotece. Zastosowania: wypełnienie przez pacjenta wywiadu medycznego; ankiety zdrowotnej; wyrażenie zgodny na oferowane usługi specjalistyczne.

- Telemedycyna.
"Idea telemedycyny, jaką wdrażamy w Medfile® opiera się na globalnej sieci specjalistów dostępnych online i gotowych do odbycia e-konsultacji" - - Rafał Piszczek, CEO & Founder aplikacji Medfile. 

Więcej informacji na temat zdalnej opieki medycznej w artykule: Telemedycyna