SIE
25

Medfile.pl - Program do gabinetu lekarskiego. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna.Nowe rozwiązania Biostat

Medfile.pl - Program do gabinetu lekarskiego. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna.Nowe rozwiązania Biostat

 

Autorska aplikacja Medfile - dedykowany program do gabinetu lekarskich i poradni rehabilitacyjnych - służy tworzeniu oraz bieżącemu prowadzeniu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM), opartej o model SaaS (praca w chmurze). 

Program jest dostępny dla mniejszych gabinetów lekarskich w wersji darmowej - Medfile FREE.

Elektroniczne kartoteki z powodzeniem zastępują tradycyjne dokumenty papierowe, których wadą jest niska czytelność, a także czasochłonność. Wprowadzenie dokumentacji online pozwala znacznie skrócić czas pracy personelu administracyjnego w placówkach, a zarazem zwiększyć zadowolenie pacjentów z obsługi. Nasza aplikacja Medfile pozwala uprościć proces wdrożenia zmian. 

Oprogramowanie jest przystosowane zarówno do używania przez pojedyncze gabinety oraz duże ośrodki zdrowia i przychodnie. System pozwala na intuicyjne przygotowywanie oraz przechowywanie dokumentacji medycznej, a także sporządzanie skierowań, recept oraz ustalanie terminów wizyt. Funkcje aplikacji są zaprogramowane w ten sposób, aby ułatwić pracę zarówno pracowników administracyjnych, jak i kadry medycznej. 

System jest przystosowany do „pracy w chmurze”, dlatego obsługa aplikacji Medfile może odbywać się z poziomu aktualnej wersji przeglądarki internetowej. 

Zapewniamy swoim klientom gwarancję bezpieczeństwa gromadzonych i przetwarzanych danych, a także stały do nich dostęp (możliwość przypisania uprawnień określonym osobom). Nasza aplikacja posiada ponadto zabezpieczenia przed utratą danych, m.in. poprzez automatyczne generowanie kopii zapasowych. 

Wyzwania, jakie niesie za sobą digitalizacja obejmuje również służbę zdrowia, która dzięki wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań podnosi jakość swoich usług oraz zwiększa komfort i poczucie bezpieczeństwa pacjentów. Bardzo się cieszymy jako przedsiębiorstwo z 15- letnim stażem w branży medycznej, że nasze propozycje cyfrowych rozwiązań dla lekarzy i całego personelu medycznego spotykają się z tak dużym zainteresowaniem i dobrym przyjęciem. To daje nam motywację do wdrażania kolejnych innowacji i tym samym wpływ na realną zmianę oblicza polskiej służby zdrowia.


Dlaczego Medfile to dobry wybór dla prowadzących gabinety lekarskie i poradnie?

1. Kalendarz/grafik wizyt
Medfile udostępnia grafik wizyt w podziale na specjalistów i gabinety z uwzględnieniem dnia, tygodnia, a także miesiąca. Z poziomu kalendarza w łatwy i szybki sposób można zaplanować wizytę pacjenta.
- Widzisz wszystkie dostępne godziny pracy,
- Kopiujesz wizyty wedle uznania i oszczędzasz czas na wpisywanie danych,
- Zapisujesz pacjenta na wizytę powtarzalną przy użyciu  jednego przycisku.


2. Kompleksowa kartoteka pacjenta
Dzięki kompleksowej formie kartoteki posiadasz pełną dokumentację dotyczącą historii choroby każdego pacjenta. - Indywidulane karty wizyty w oparciu o dostępny wzór,
- Szablony dokumentów (skierowania, zaświadczenia),
- Własne formularze i treść zgody RODO,
- Recepty, rachunki, załączniki,
- Spersonalizowany wydruk.


3. Bazy leków ICD-10/ICD-9, kody ICF
System jest zintegrowany z bazą leków, bazą schorzeń i chorób (ICD-10) oraz procedur medycznych (ICD-9), które w łatwy sposób można wyszukać wpisując jedynie początkowe kilka liter. Ponadto dostępne są kody ICF dla fizjoterapeutów.


4. Recepty, obsługa płatności
Program Medfile umożliwia wystawianie recept refundowanych lub nierefundowanych zgodnych z wytycznymi NFZ. W prosty sposób można dodać lek z bazy lub stworzyć własną recepturę. Po wystawieniu recepty możliwe jest natychmiastowe generowanie rachunków lub faktur.


5. Rezerwacja on-line wizyt
Samodzielny zapis przez pacjenta na wizytę lekarską z poziomu strony www 24 godzin 7 dni w tygodniu. Link do rezerwacji online można umieścić na stronie internetowej gabinetu (własnej lub na wizytówce udostępnionej darmowo przez Medfile), gdzie godziny dostępnych wizyt generują się automatycznie. Ponadto wizyty potwierdzane są za pomocą wiadomości SMS.

6. Powiadomienia SMS
Przypomnienia SMS wpływają na ilość odbytych wizyt. Medfile oferuje 100 SMS gratis na start dla każdego użytkownika oraz 10 SMS w okresie testowym. Dla Twojego gabinetu lekarskiego takie rozwiązanie niweluje ilość „pustych wizyt”, a w oczach pacjenta jesteś placówką, która dba o jakość oferowanych usług.

7. Darmowa strona www gabinetu
Strona internetowa to idealna wizytówka dla każdej działalności leczniczej. Zapewniamy darmową stronę www pod domeną nazwa.medfile.pl na naszym szablonie. Dodatkowo oferujemy przygotowanie strony www na atrakcyjnych warunkach na własnej domenie z indywidualną szatą graficzną. Wszystko po to, aby zwiększyć ilość realizowanych wizyt i zdobyć zaufanie pacjentów.

8. Aplikacja mobilna (iOS, Android)
Możliwość korzystania z systemu za pomocą aplikacji mobilnych pozwala na zwiększenie komfortu i efektywności pracy. Aplikacje Medfile to kompleksowe zarządzanie kalendarzem wizyt i kartoteką pacjentów, przekierowanie do mobilnej karty pacjenta. Pełna kontrola nad grafikiem pracy w dowolnym miejscu i czasie.

9. Dedykowane specjalistyczne narzędzia diagnostyczne
Program został wyposażony w dedykowane narzędzia ułatwiające przeprowadzenie wizyt – wizualizacja dolegliwości dla fizjoterapeutów oraz diagram dentystyczny.

10. System pełnej integracji – e-WUŚ / NFZ
Automatyczne sprawdzanie ubezpieczenie zdrowotnego pacjenta. Integracja z Platformami P1 i P2 (w trakcie), co daje pełną wymianę informacji w zakresie, jaki określa Elektroniczna Dokumentacja Medyczna.

11. Bezpieczeństwo i stały dostęp do danych
Program Medfile zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa danych:
- Automatyczne zabezpieczenie sesji,
- Backup kartoteki pacjenta co 60 minut,
- Przechowywanie danych na szyfrowanych dyskach,
- Stały dostęp do pomocy technicznej,
- Zgodność systemu z RODO.

12. Indywidualne uprawnienia dla Użytkowników
Medfile daje możliwość posiadania dowolnej liczby użytkowników z podziałem na lekarza, specjalistę, recepcjonistkę, administratora czy technika.

13. Opiekun Klienta
Dla każdego naszego klienta dostępny jest opiekun.

14. Integracja z platformą P1 - e-Recepty, e-Zwolnienia
Za pomocą naszej aplikacji istnieje możliwość wystawiania e-Recept oraz e-Zwolnień. Program jest na bieżąco rozbudowywany i integrowany z kolejnymi modułami CSIOZ , platforma P1.

15. Elektroniczna recepta (e-Recepta). e-Recpta wysyłana do Pacjenta poprzez SMS.
Medfile oferuje ekspresowe wystawianie e-Recept wraz z ich wysłaniem do Platformy P1. Receptę można także wysłac do pacjenta za pomocą SMS (usługa wspólpracuje z platformą P1, wymaga od Pacjenta rejestracji konta na platformie pacjent.gov.pl).

16. Import bazy danych pacjentów do Medfile
Wspomagamy Klientów w przeniesieniu posiadanej bazy danych pacjentów do Programu Medfile. Przenosimy dane z popularnych formatów (w przypadku przeniesnienia z innego oprogramowania) oraz przenosimy dane przechowywane w inny sposób (tabele w excel, kartoteki prowadozne w sposób tradycyjny).

17. Integracja z Laboratorium
We współpracy z Medfile (integracja z laboratoriami) zybko i skutecznie będziesz miał możliwość zlecenia badań laboratoryjnych i co najważniesze - ich odczytu i automatycznego załadowania do karty pacjenta.

18. Moduł Telemedycyna / Zdalny Gabinet.

Jeśli chciałbyś przyjmować więcej pacjentów, także w modelu telemedycyny (czat, telekonsultacja) - mamy dla ciebie rozwiązania. Zapytaj o specjlaną ofertę Telemedycyny w Medfile. Szerszy materiał poświęcony zdalnym konsltacjom lekarskim dostępny w artykule: Telemedycyna

19. Wersja anglojęzyczna aplikacji

Medfile poza wersją polską posiada także aplikację dedykowaną klientom anglojęzycznym (rynek brytyjski, amerykański, inne kraje anglojęzyczne). Poza wersją angielską aplikacji dysponujemy także wbudowanym translatorem , który pozwala w łatwy sposób adaptować (przetłumaczyć) oprogramowanie Medfile to każdego dowolnego języka.

 

Nie warto czekać, proces digitalizacji istniejących kartotek i zakładanie nowym pacjentom e-Dokumentacji warto rozpocząć już dziś! Wejdź na medfile.pl i zacznij korzystać za darmo.

Zobacz niezależne recenzje:

Recenzja Programu do gabinetu dokumentacji medycznej Medfile w portalu fizjoterapeutów www.ofizjo.pl

Recenzja Medfile w portalu fizjoterapeuty.pl

 

WSPÓŁPRACA

Jesteś lekarzem specjalistą? Prowadzisz praktykę lekarska? Oferujemy ci możliwość współpracy w zakresie obsługi konsultacji medycznych online na nowoczesnej platformie telemedycznej umożliwiającej konsultowanie Pacjentów online przez chat, telefon oraz rejestrację online (platforma Medfile Gabinety lekarskie online).

Oferujemy:

  • elastyczny czas pracy (grafik),
  • mozliwość realizacji konsultacji zdalnych (bez względu na Twoje miejsce pobytu i miejsce pobytu pajcenta),
  • szybkie i łatwe rozliczenie płatności za wizytę.

Zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą: Rafał Piszczek, e-mail: rpiszczek (malpa) medfile.pl

więcej o ofercie pracy: Praca dla lekarza telemedycyna

Nowoczesna platforma Telemedyczna haloDoctor: lekarz online  - lekarze dostępni 24 7 dni w tygodniu. Pacjent oże uzyskać eReceptę oraz zwolnienie lekarskie online.

dostępnych jest ponad 300 lekarze i specjalistów, 40 różnych specjalizacji.