Szczepienia przeciw grypie 2022. Sondaż Biostat® dla portalu HaloDoctor

back Zobacz pozostałe nasze sondaże

Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat zrealizowało dla portalu HaloDoctor sondaż pokazujący zainteresowanie Polaków szczepieniami przeciwko grypie. Wynika z niego, że tylko 15,1% Polaków zaszczepiło się na grypę, a spośród niezaszczepionych taką chęć wyraża tylko 17% badanych.

 

Reprezentatywna ze względu na płeć i wiek grupa 1000 respondentów odpowiadała na pytania dotyczące szczepień sezonowych.

 

15,1% uczestników sondażu deklaruje, że zaszczepili się już w tym roku przeciw grypie sezonowej. 84,9% nie zaszczepiło się.

Czy zaszczepił się pan tej jesieni przeciw grypie sezonowej?

Wśród dotychczas niezaszczepionych przeciw grypie sezonowej (N=849) 17,2% przyznaje, że zamierza w najbliższym czasie zaszczepić się przeciw grypie sezonowej. 82,8% z grupy niezaszczepionych w ogóle nie zamierza szczepić się przeciw grypie.

 

Czy zamierza Pan/i w najbliższym czasie zaszczepić się przeciw grypie sezonowej?

Respondenci, którzy nie zaszczepili się i nie zamierzają się zaszczepić przeciw grypie sezonowej (N=703) najczęściej nie wierzą w skuteczność szczepionki (42,% wskazań). Kolejnych 34% nie chce szczepić się z obawy przed skutkami ubocznymi, 22,5% nie ma wystarczającej wiedzy, aby podjąć decyzję o zaszczepieniu się. Dla 11,4% ankietowanych powodem nieszczepienia się przeciw grypie sezonowej jest zbyt wysoka cena szczepionki, na którą ich nie stać. Inne powody zgłasza 9,4% pytanych.

Z jakiego powodu nie chce się Pan/i szczepić?

Sondaż Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat przeprowadzono od 25 do 27 października 2022 roku wśród 1000 dorosłych Polaków. Badanie przeprowadzono metodą CAWI i jest reprezentatywne ze względu na płeć i wiek.

 

Realizacja badania:
2022.11.03

Próba badawcza:
Ogólnopolska, n = 1000

Skontaktuj się z naszym specjalistą w celu uzyskania dostępu do pełnej wersji raportu.

Dr Monika Jaremków

Dr Monika Jaremków

Dyrektor ds. B+R
Tel.: (+48) 534 702 007
badania@biostat.com.pl

Zobacz inne

Zobacz wszystkie raporty rynkowe
Zapraszamy przedstawicieli mediów do publikacji wyników sondaży. Wszystkie sondaże opublikowane w serwisie są otwarte do dalszych publikacji (prosimy o podanie CRB BioStat jako źródła danych).
Zadzwoń do nas Napisz