LIP
01

BioStat® rozwija aplikacje medyczne dla Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

BioStat® rozwija aplikacje medyczne dla Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Algorytmy do oceniania egzaminów z anatomii, raportowanie zdarzeń kardiologicznych, testy sprawdzające wiedzę czy odczytywanie publikacji poprzez aplikację mobilną - to nie prognozy i plany strategiczne na najbliższe lata. To projekty, jakie przez BioStat® zostały już zrealizowane. Obcowanie z nowoczesnymi technologiami stała się dla nas codziennością, a czwarta rewolucja przemysłowa, jaka wydarza się na naszych oczach daje ogromne pole do pokazania swoich umiejętności. Nie tylko informatycznych, ale przede wszystkim kreatywnych. Myślenie „out of the box” staje się synonimem dzisiejszych czasów, a BioStat® dzięki interdyscyplinarnemu podejściu do biznesu z łatwością w te trendy się wpisuje.

Śląski Uniwersytet Medyczny to nasz wieloletni Partner, dla którego zrealizowaliśmy już kilka, bardzo ciekawych projektów. Jednym z ostatnich rozwiązań jest aplikacja „e-Szpilki”. Pod tą intrygującą nazwą kryje się algorytm oceniania egzaminów z anatomii, gdzie student patrząc na część ludzkiego ciała z wbitą szpilką musi podać pełną nazwę tego elementu / mięśnia / stawu bez błędów w składni. Wyzwaniem, z jakim się zmierzyliśmy polegało na przygotowanie takiego algorytmu oceniania, który oparty jest o punktowanie indywidualnych znaków w słowach wg ustalonej wagi. Klucz odpowiedzi zakłada kilka poprawnych wariantów dla jednej szpilki, ale uwzględnia również słowa zakazane, które automatycznie zerują punkty w danym pytaniu. W tym momencie aplikacja jest testowana przez wybitnych studentów, następnie w nowym roku akademickim zostanie udostępniona wszystkim studentom i stanie się narzędziem do realizowania egzaminów z anatomii. Studenci medycyny zaopiekowani są również poprzez aplikację naszego wykonania MedicLearn, która służy do weryfikacji nabytej wiedzy dzięki zaimplementowanym testom. Sprawdzanie poziomu swojej wiedzy z danego obszaru nigdy nie było równie proste. Aplikacja obejmuje testy z każdego przedmiotu, jaki jest prowadzony na SUM na wszystkich kierunkach. Dodatkowo aplikacja AAMS Mobile przygotowana przez BioStat® pozwala na odczytywanie publikacji zamieszczanych na łamach medycznego czasopisma Annales Academiae Medicae Silesiensis. Aplikacja posiada funkcje przeglądania artykułów (pdf, mobi, epub), filtrowania wyszukań artykułów, dodawania zakładek do treści artykułów, aby podkreślić najważniejsze wątki, dodawanie artykułów do ulubionych czy pobierania i udostępnianie odnośników do artykułów w mediach społecznościowych. Rozwiązania technologiczne dla studentów SUM wspierają ich proces edukacyjny oraz pozwalają oszczędzać czas związany z poszukiwaniem informacji w tradycyjny sposób.

Innym rozwiązaniem, o jakim warto wspomnieć jest aplikacja do gromadzenia i raportowania zdarzeń kardiologicznych, którą prowadzimy i rozwijamy od 2013 r. Ta cyfrowa platforma do  gromadzenia danych to rzetelne źródło informacji nt. liczby zabiegów kardiochirurgicznych u dorosłych i dzieci dedykowana dla szpitala w Ochojcu. Rejestr online ma na celu:
- analizę dostarczanych danych w kontekście określania czynników ryzyka wczesnych powikłań po leczeniu kardiochirurgicznym i przygotowania działań mających na celu ich prewencję i eliminację,
- weryfikację wyników i jakości leczenia,
- ilościową i jakościową analizę uzyskanych danych,
- predykcję kosztów leczenia,
- dostarczenie rzetelnej bazy danych,
- wyznaczanie trendów terapeutycznych i kierunków badań naukowych.

Praca z SUM to uczestnictwo w kreowaniu innowacyjnych rozwiązań z wykorzystaniem naszej najlepszej wiedzy technologicznej. Cieszymy się, że możemy być częścią rewolucji cyfrowej, jaka na Uniwersytecie się dzieje.

Zobacz inne nasze aplikacje dedykowane rozwiązaniom dla służby zdrowia:
Medfile® eCRF.bizTM MedSupply MedSign

Zobacz także .