CZE
26

Pół roku błyskawicznego wzrostu BioStat®. Podsumowanie I półrocza 2020

Pół roku błyskawicznego wzrostu BioStat®. Podsumowanie I półrocza 2020

Światowy kryzys pandemiczny to okres szybkiego rozwoju telemedycyny oraz intensywnych prac badawczych w obszarach, w których BioStat® umocnił swoją pozycję, a sytuację wykorzystał do umocnienia marki.

 

Połowa roku 2020 za nami. Zwyczajowo podsumowania czynimy z końcem roku kalendarzowego, ale w erze pandemii wyjątkowo zdecydowaliśmy podzielić się naszymi osiągnięciami na progu wakacji.  

 

Kryzys związany z pandemią SARS-CoV-2 jest „testem wytrzymałości” dla wielu firm. Przeszliśmy ten niezwykle wymagający sprawdzian znakomicie. Możemy wręcz stwierdzić, że BioStat® przygotowany był do zmian – częściowo wymuszonych sytuacją – z wyprzedzeniem! Wysiłek organizacyjny oraz inwestycje 2019 roku okazały się idealną strategią rozwoju na czas rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

Wiele firm stanęło przed koniecznością głębokiej przebudowy i komunikowania trudnych decyzji, podczas gdy BioStat® był na to przygotowany, a w ostatnich miesiącach rósł i nadal rośnie w siłę. Uruchomiliśmy wiele obiecujących projektów, a wśród nich HaloDoctor – konsultacje lekarskie online.

 

Rafał Piszczek, prezez Biostat- Pandemia sprawiła, że rynek zaczął poszukiwać alternatywnych metod kontaktu ze specjalistami. Intensywnie rozwija się telemedycyna, dla której BioStat® już w styczniu 2020 roku miał opracowany zestaw narzędzi, a prace wdrożeniowe rewolucyjnej platformy przychodni internetowych były na ostatnim etapie przed uruchomieniem – mówi Rafał Piszczek, prezes BioStat®. - Potencjał tego rozwiązania można było docenić od pierwszych dni pandemii. Kilkuletnie wysiłki BioStat® okazały się natychmiastowym spektakularnym sukcesem, zyskującym coraz szersze grono klientów. Istotnym elementem wzmacniającym strukturalnie całe przedsięwzięcie jest Medfile® – rozbudowywany system elektronicznej dokumentacji medycznej.

 

Pierwsze półrocze obfitowało także w ciekawe projekty badawcze na czele z badaniami klinicznymi w obszarze COVID-19. Staliśmy się członkami projektów finansowanych przez Agencję Badań Medycznych. Rozwinęliśmy współpracę z takimi firmami jak:

 • Celon Pharma,
 • Takeda,
 • Chiesi,
 • Polpharma,
 • Adamed, Roche,
 • Egis,
 • Science Pharma,
 • Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu,
 • NFZ,
 • Clinscience,
 • Clinical Consulting,
 • Proper Medical Writing.

Poszerzyliśmy kooperację z redakcjami Grupy Wirtualna Polska, wchodząc w obszar badań, które podejmują problemy aktualne, o dużym znaczeniu społecznym np. związane ze zdrowiem publicznym. Nawiązaliśmy współpracę z Grupą Onet S.A.

 

W fazie realizacji mamy kilkanaście badań z obszaru gastroenterologii, alergologii, transplantologii, psychiatrii, onkologii, immunologii, wirusologii, neonatologii, itp. W czasie pandemii angażowaliśmy swoje siły w prace nad licznymi publikacjami i artykułami, które niebawem ukażą się na łamach polskich i zagranicznych czasopism.

 

Chcąc śledzić trendy w dobie kryzysu byliśmy obecni na konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Badań Klinicznych oraz Seminarium „Cyfrowa rewolucja w badaniach klinicznych” organizowanych pod auspicjami Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce (GCP.pl).

 

Mając przywilej posiadania skutecznej strategii przetrwania i dostosowania, BioStat® wspierał również lokalne placówki medyczne przekazując darowizny, w tym dla Oddziału Pediatrycznego WSS nr 3 w Rybniku.

 

Digitalizacja, automatyzacja i transformacja cyfrowa przyspieszyły dużo koniecznych zmian, które w ostatnich latach były odkładane na później. Podczas gdy inni redukowali etaty, w BioStat® zaczęło ich przybywać i nadal poszukujemy nowych talentów, które mogłyby zasilić szeregi BioStat®.

 

- Kryzys okazał się testem zdanym przez Biostat® celująco – podkreśla Rafał Piszczek. - Dumni z sukcesów nie spoczywamy na laurach, a zmienność i niepewne czasy pobudzają nas do realizowania kolejnych śmiałych projektów. Aktualny stan rzeczy motywuje do jeszcze bardziej skutecznego projektowania usług, które będą mogły odnosić sukces na rynku medycznym i farmaceutycznym w dobie koronawirusa.

 

BioStat® jest coraz silniejszą polską marką, jest liderem na polskim rynku w dziedzinie badań klinicznych i obserwacyjnych. Aspirujemy do tego, aby w 2021 roku umocnić pozycję pioniera rozwiązań w zakresie telemedycyny i sztucznej inteligencji.