Wiedza Polaków na temat leków i suplementów diety
Stosowanie suplementów diety

Pozostając w tematyce suplementów diety, do respondentów zwrócono się z zapytaniem o sposób, w jaki stosują produkty tego typu. Co istotne, większość zapytanych (27,2%) zadeklarowała, że nie korzysta z suplementów diety, zaś 22,4% - że sięga po nie nieregularnie i tylko w okresie zachorowań. Regularnie, przez cały rok, zażywa suplementy diety jedynie niespełna 14% badanych panelistów.

Mimo iż ponad 70% badanych panelistów zadeklarowała bardziej lub mniej regularne stosowanie suplementów diety, większość z nich nie potrafiła wskazać konkretnej marki produktu tego typu. Wśród najczęściej kojarzonych z suplementami marek znalazły się „Olimp” oraz „Centrum”.

Jak dowiedziono już wcześniej, część badanych stosuje suplementy diety. Co warto podkreślić, ponad połowa respondentów stosuje suplementy z dodatkiem magnezu i potasu, zaś praktycznie, co czwarty pytany sięga po probiotyczne suplementy diety. Z kolei 22,5% zadeklarowało, iż preferuje te suplementy, które sprzyjają dbaniu o wygląd zewnętrzny.

Realizacja badania:
2017.04.18

Próba badawcza:
Ogólnopolska, N = 804

Skontaktuj się z naszym specjalistą w celu uzyskania dostępu do pełnej wersji raportu.

Dr Monika Jaremków

Dr Monika Jaremków

Dyrektor ds. Badań
Tel.: (+48) 666 068 671
badania@biostat.com.pl

badania leki suplementy diety wiedza na temat leków wiedza na temat suplementów badania na temat suplementów

Zobacz inne

Zobacz wszystkie raporty rynkowe
Zadzwoń do nas Napisz