Randomizacja
i zarządzanie lekami.

prosta
blokowa
warstwowa
randomizacja współzmienna
Zarządzanie statusem badanych produktów medycznych pozwala na śledzenie historii np. opakowania zaślepionego leku i wyświetlanie lekarzom numerów opakowań należących do właściwego ramienia.
Oprócz łatwości dostępu, obsługi i całodobowej dostępności, IWRS ma wiele innych zalet, które stanowią o jego atrakcyjności w złożonych badaniach klinicznych, badaniach z dużą liczbą pacjentów, z różnymi ramionami leczenia i złożonymi schematami dawkowania.

umożliwia rekrutację
i zarządzanie dużą liczbą
pacjentów.

umożliwia przypisywanie
pacjentom unikalnych
numerów.

od rodzaju badania, liczby
badanych, liczby ośrodków,
obszarów terapeutycznych.


w prowadzeniu wielu
badań w jednym punkcie
czasowym.

technologicznej, łatwa
integracja z innymi systemami
np. eCRF.
Najczęściej zadawane pytania.
Jest to nić innego niż Randomized Controlled Trail, czyli badanie kliniczne z randomizacją. Charakteryzuje się ono losowym doborem pacjentów do próby badawczej oraz grupy eksperymentalnej. W potocznym języku często nazywane są trial.
Najważniejszą zaletą tych badań, jest to, że charakteryzują się wysokim stopniem wiarygodności oraz pozwalają osobom badającym minimalizować czynniki zakłócające. Badania randomizowane są narzędziem, dającym ogromne możliwości do gromadzenia informacji o skuteczności terapii oraz jej bezpieczeństwie.
Randomizowane badania są bardzo częstym wyborem, jeśli chodzi o badania kliniczne. Można powiedzieć, że celem, który im przyświeca, jest zagwarantowanie wiarygodności procesu. Można go osiągnąć przez losowy podział osób, który w prosty i szybki sposób niweluje czynniki rokownicze.
Jak najbardziej. Nasi pracownicy mają bardzo duże doświadczenie w badaniach klinicznych leków z takich dziedzin terapeutycznych jak: onkologia, okulistyka, dermatologia, psychiatria, alergologia, kardiologia, neurologia.